×
Sprawdź swoją skrzynkę pocztową!

Czy Kopanie Kryptowalut Jest Legalne?

czy kopanie kryptowalut jest legalne

W dzisiejszych czasach nie można nigdzie nie natknąć się na Bitcoina. Jest to najbardziej popularna i odnosząca sukcesy kryptowaluta, która funkcjonowała przez lata przed obecną falą kryptowalut, w której się znajdujemy. Wydobycie Bitcoinów jest kontrowersyjnym tematem. Wiele ludzi zastanawia się, czy jest to legalne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy kopanie kryptowalut jest legalne czy nielegalne.

[elementor-template id=”1586″]

 

Czy kopanie kryptowalut jest legalne?

Krótka odpowiedź brzmi: to zależy, ponieważ w niektórych regionach wydobycie Bitcoin jest legalne, ale w innych miejscach jest zakazane.

Kluczową rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że wydobywanie Bitcoinów nie jest prostym procesem. Zasadniczo, polega to na zatwierdzaniu transakcji bitcoinowych. Górnicy Bitcoina skutecznie weryfikują ważność danej kwoty bitcoin, przy użyciu złożonych programów, aby sprawdzić, czy bitcoin nie jest repliką innego dostępnego tokena.

Jest to bardziej skomplikowany proces, wymagający znajomości programowania i potężnej karty graficznej w komputerze. Górnicy zarabiają prowizję od bitcoinów po skontrolowaniu 1MB wartości tokenów.

Zobacz też: Darmowe Bitcoiny 2021 – Zarabianie Na Kryptowalutach Bez Inwestycji

Ponieważ jesteś nagradzany  bitcoinem bez wkładania bezpośredniej inwestycji pieniężnej, jest to przedsięwzięcie, które zainteresowało wielu. Jednakże, niektóre kraje uczyniły bitcoiny nielegalnym środkiem płatniczym, ponieważ jego sporadyczna wartość mogłaby zdestabilizować mniej bezpieczne gospodarki. Nie wspominając o dużej ilości energii, którą zużywa. Dlatego w tych krajach wydobywanie bitcoinów jest nielegalne.

W jakich krajach wydobycie Bitcoin jest nielegalne?

Poniżej znajduje się lista tych krajów, w których zarówno Bitcoin jak i jego wydobycie są zabronione:

  • Bangladesz
  • Boliwia
  • Dania
  • Ekwador
  • Indie
  • Iran
  • Kirgistan
  • Nepal
  • Tajlandia

Poza tymi krajami, zarówno używanie bitcoinów jak i ich wydobywanie jest całkowicie legalne. Chociaż nie każdy może wydobywać bitcoin, jest to z pewnością owocne przedsięwzięcie, jeśli masz sprzęt – i wiedzę techniczną.

Zobacz też: Gate.io Opinie

 

O Autorze

1 komentarzy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × jeden =