×
Sprawdź swoją skrzynkę pocztową!

Wszystko Co Musisz Wiedzieć o Funduszu ETF na Srebro

Chcesz zainwestować w srebro ale nie wiesz od czego zacząć? Nie każdy jest zaznajomiony z podstawami działania rynku srebra. Może być trudno znaleźć informacje o tym popularnym produkcie.

Jednym ze sposobów inwestowania w srebro jest fundusz giełdowy srebra (ETF), który umożliwia łatwe i bezpieczne inwestowanie w ten metal szlachetny.

Czym właściwie jest ETF na srebro?

ETFy (Exchange Traded Funds) na srebro są aktywami, które są przedmiotem obrotu na giełdach, tak jak akcje. ETF na srebro to narzędzie inwestycyjne, które śledzi cenę srebra i zapewnia inwestorom możliwość inwestowania w srebro bez konieczności kupowania samego metalu.

Jest to rodzaj funduszu, który pozwala inwestorom automatycznie kupować części aktywów bazowych w ramach jednej transakcji. Posiadacz funduszu ETF utrzymuje następnie tę pozycję w swoim portfelu.

Srebro nie przypomina innych inwestycji, takich jak akcje i obligacje, ponieważ nie przynosi odsetek, jak te papiery wartościowe. Ponieważ jednak wykazano, że srebro jest mniej zmienne niż akcje, może zapewnić inwestorom większą pewność co do ich inwestycji.

ETF na srebro może być również używany jako narzędzie inwestycyjne dla osób, które chcą zdywersyfikować swój portfel inwestycyjny o zasoby metali szlachetnych.

Inwestując w ETF na srebro możemy zarabiać tylko na wzrostach. Aby zarabiać na spadkach należy zakupić tzw. fundusz odwrotny, który jest symetrycznym odbiciem funduszu.

Czy warto inwestować w ETF na srebro?

ETFy to popularne inwestycje, które stosunkowo łatwo kupić. Są także ekonomicznym sposobem inwestowania na rynku surowców.

ETF-y na srebrze odnotowały znaczny wzrost w ostatnich latach. Zdobywają ogromną popularność wśród inwestorów ze względu na niepewność związaną z ostatnią wartością złota.

Ponieważ srebro jest często postrzegane jako zabezpieczenie przed inflacją, przewiduje się, że będzie dobrze radzić sobie w okresach zawirowań gospodarczych.

Srebro jest używane w różnych zastosowaniach przemysłowych, a jego zmienność cen jest niewielka.

Srebro jest trudne do podrobienia i jest uważane za cenne, ponieważ istnieje wiele zastosowań dla niego, w tym tworzenie stopów produktów lub biżuterii.

Przy podejmowaniu decyzji powinno się wziąć pod uwagę obecny stan rynku, wcześniejsze wyniki srebra i innych metali.

Jaki etf na srebro wybrać?

Najpopularniejszym funduszem ETF dla srebra jest SLV. Trzy najpopularniejsze fundusze ETF dla srebra to:

  • SIL – iShares Silver Trust,
  • SIVR – Vanguard Institutional Index Fund-Investor Shares,
  • PSLV – PowerShares Capital Portfolio-Silver Portfolio.

Gdzie kupic etf na srebro?

Kupno i sprzedaż ETF-ów może odbywać się za pośrednictwem zaufanego brokera eToro.

[maxbutton id=”1″ text=”Zainwestuj w ETF na srebro na eToro” ]

Pslv gdzie kupić?

Pslv może kupić korzystając z tego linka: https://www.etoro.com/pl/markets/pslv

Jak kupić ETF na srebro w Polsce?

Srebro to świetna inwestycja dla tych, których niepokoją wydarzenia geopolityczne. Srebro jest często uważane za zabezpieczenie przed niestabilnością gospodarczą. Kiedy gospodarka słabnie, dobrze jest mieć pod ręką srebro, aby uchronić się przed inflacją.

Kupno ETF-a na srebro w Polsce nie jest zbyt trudne.

Aby kupić ETF-y na srebro w Polsce, konieczne jest posiadanie rachunku maklerskiego i spełnienie wymagań określonych przez daną firmę. Na przykład, jeśli inwestuje się za pośrednictwem brokera online, inwestor musi posiadać dowód tożsamości Unii Europejskiej i utrzymywać na rachunku co najmniej 100 euro.

Rachunek maklerski możesz otworzyć poniżej:

[maxbutton id=”6″ ]

Jak działają ETF’y na srebro?

Fundusze ETF na srebro zapewniają inwestorom skuteczny sposób inwestowania w ten surowiec, ponieważ fundusze te mogą zaoferować tańszą alternatywę niż zakup fizycznych sztabek srebra i monet.

Istnieją dwa podstawowe rodzaje srebrnych funduszy ETF: zabezpieczone fizycznie i zabezpieczone papierem. Fundusze zabezpieczone fizycznie przechowują srebro w skarbcu, podczas gdy fundusze zabezpieczone papierem reprezentują po prostu papiery wartościowe emitowane przez emitenta funduszu.

Fundusze ETF na srebro zapewniają inwestorom wygodny sposób na dywersyfikację swoich portfeli za pomocą inwestycji, która jest tańsza niż kupowanie fizycznego srebra. Srebro jest również znacznie łatwiejsze do sprzedania niż inne rodzaje aktywów, takie jak akcje i obligacje, co czyni je atrakcyjną opcją dla tych, którzy chcą szybko zamienić na gotówkę swoje zasoby.

ETF na srebro jest funduszem emitowanym przez firmę inwestycyjną, która handluje srebrem na giełdach towarowych. ETF jest emitowany i handlowany jak akcje, a ponieważ jest wysoce płynny, wielu doradców finansowych rekomenduje go jako taniego dywersyfikatora do portfeli inwestorów.

O czym warto wiedzieć przed zainwestowaniem w ETF na srebro?

Zanim zainwestujesz pieniądze w ETF na srebro, powinieneś rozważyć kilka rzeczy. Po pierwsze, inwestowanie w fundusz indeksowy może być ryzykowne, jeśli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy. Po drugie, nie wszystkie fundusze ETF na srebro są jednakowe. Jedne inwestują w akcje spółek wydobywczych, inne w fizyczny metal, a jeszcze inne w papiery wartościowe. Wreszcie, być może lepiej jest samodzielnie kupić fizyczne srebro, jeśli jesteś ekspertem lub nie chcesz podejmować ryzyka związanego z posiadaniem instrumentów pochodnych.

Przykładowe fundusze na srebro

Dostępnych jest wiele rodzajów funduszy ETF na srebro. Jedne fundusze inwestują w sztabki i monety bulionowe a inne w akcje spółek wydobywczych czy kontrakty terminowe.

Największym ETF-em na srebro jest SLV[iShares Silver Trust]. Fundusz ten inwestuje w srebro w formie fizycznej. Z tego względów wielu ekspertów uznaje go za najbardziej bezpieczny. Fundusz jest zarządzany przez BlackRock. Srebro funduszu przechowywane jest w Londynie.

Dobrym wyborem może być również fundusz SIVR[Aberdeen Standard Physical Silver Shares]. Fundusz posiada o wiele mniej surowca niż poprzednik.

Następną opcją jest SIL[Global X Silver Miners]. Ten fundusz wyróżnia fakt, iż nie inwestuje on w fizyczny surowiec. Kupując ten ETF inwestujesz w akcje spółek wydobywczych srebra.

Jak bezpiecznie zainwestować w ETF na srebro?

Inwestowanie w srebrny ETF (Exchange Traded Fund) błędnie może być postrzegane jako rozsądny sposób inwestowania w ten metal szlachetny. Istnieją zagrożenia, których inwestorzy muszą być w pełni świadomi przed podjęciem decyzji o inwestycji. Niektóre z nich to możliwość upadku spółek wydobywczych srebra.

Aby zainwestować w srebro bez podejmowania zbyt dużego ryzyka, niektórzy inwestorzy decydują się umieścić swoje pieniądze w funduszu ETF na srebro zamiast kupować fizyczne srebro. Pozwala im to nie tylko ominąć czas oczekiwania na zakupy, ale także uzyskać dostęp do niższych stóp procentowych w porównaniu z fizycznym zakupem metalu.

Co więcej, fundusze ETF na srebro są efektywne podatkowo i zapewniają zróżnicowane możliwości inwestycyjne za jednym razem.

Jakie są ceny srebra na giełdach?

W chwili pisania tego artykułu cena srebra wynosi: 23,13 dolarów/uncje. Warto wziąć pod uwagę, że w 2011 było to 43 dolary za uncję.

Podsumowanie

ETF-Y na srebro to świetny sposób na zabezpieczenie przed inflacją. Działanie tych funduszy jest bardzo proste i możemy rozróżnić je na kilka rodzajów.

Jedne fundusze inwestują w akcje firm wydobywczych inne w fizyczny metal a jeszcze inne w papiery wartościowe. Najbardziej zalecaną opcją jest zakup ETF inwestującego w fizyczne srebro.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 5 =