×
Sprawdź swoją skrzynkę pocztową!

Inwestycje Krótkoterminowe w Kryptowaluty

Inwestycje Krótkoterminowe w Kryptowaluty

Ten artykuł nie dotyczy najlepszych kryptowalut do zainwestowania w 2021 roku, ale raczej tego, jak zmaksymalizować zyski dzięki krótkoterminowym inwestycjom w kryptowaluty.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy kryptowaluty straciły prawie 40% swojej wartości. Strach, niepewność i wątpliwości rozprzestrzeniły się po rynku i spowodowały spustoszenie w Internecie. Dlatego inwestorom trudno jest znaleźć monetę, która zapewni im dobry zwrot.

Handel kryptowalutami to nowy i ekscytujący sposób na zarabianie pieniędzy, ale wiąże się również z pewnym ryzykiem. Nawet gdy gospodarka jest zdrowa, ceny nadal są niestabilne.

[elementor-template id=”1586″]

 

Wprowadzenie – Czym są kryptowaluty?

Artykuł „Bitcoin: elektroniczny system gotówkowy peer-to-peer” (2008) przedstawił ideę nowego rodzaju waluty, która stała się znana jako bitcoin i została zaprojektowana do działania bez centralnego organu.

Bitcoin to cyfrowa waluta, która nie jest kontrolowana przez żaden rząd ani bank i pozwala użytkownikom anonimowo wydawać pieniądze, istnieją również inne kryptowaluty, których można używać w podobny sposób.

Kryptowaluty wykorzystują technologię blockchain do działania bez centralnego organu lub banków; zarządzanie transakcjami i wydawanie bitcoinów odbywa się kolektywnie przez sieć.

Kryptowaluta (lub kryptowaluta) to zasób cyfrowy zaprojektowany do działania jako środek wymiany wykorzystujący kryptografię do zabezpieczania transakcji i kontrolowania tworzenia dodatkowych jednostek. Kryptowaluty są klasyfikowane jako podzbiór walut cyfrowych i są również klasyfikowane

Dlaczego warto inwestować w krypto w krótkim okresie?

Istnieją trzy główne powody, dla których warto teraz kupować kryptowaluty.

Po pierwsze, istnieje duża szansa na zysk w krótkim okresie. Kryptowaluty zyskują na popularności bardziej niż kiedykolwiek wcześniej i są warte więcej niż w zeszłym roku. Przyszłość rynku kryptowalut nie jest znana, ale wydaje się, że do tej pory wykazywał on tendencję wzrostową. Ponieważ ceny kryptowalut stają się coraz wyższe, trudno będzie ponownie uzyskać tę samą cenę, jeśli nie zainwestuje się teraz.

Po drugie, ostatnio wokół kryptowalut jest dużo szumu. Media zwracają na nich uwagę swoimi opowieściami o ludziach, którzy zarobili na tym rynku i jak w ciągu kilku lat zostali milionerami, inwestując w kryptowaluty nawet wtedy, gdy wszyscy mówili, że na tego typu inwestycje jest zbyt ryzykowne lub za późno.

Jak inwestować w kryptowalutę, aby osiągnąć maksymalny sukces i zysk?

Inwestowanie w kryptowaluty jest uważane za strategię inwestycyjną o wysokim ryzyku i wysokim zysku. Sukces strategii zależy od rodzaju kryptowaluty, w którą inwestujesz. Istnieją trzy rodzaje kryptowalut: krótkoterminowe, długoterminowe i dzienne. Inwestycja krótkoterminowa odnosi się do inwestycji trwających krócej niż rok i jest również nazywana handlem kryptograficznym.

Inwestycje krótkoterminowe to takie, w których kupujesz walutę i sprzedajesz ją przed 12 miesiącami z zyskiem. Transakcje te są często dokonywane przez spekulantów, którzy próbują szybko zarobić na wahaniach cen – na przykład kupując po cenach poniżej wartości rynkowej, a następnie sprzedając je, gdy cena później znowu wzrosła.

Aby zmaksymalizować sukces dzięki krótkoterminowej strategii inwestycyjnej w kryptowaluty, skorzystaj z poniższych wskazówek:

Zdywersyfikuj swoje portfolio

Powinieneś zdywersyfikować swój portfel, inwestując w różne kryptowaluty. Pomoże to zmniejszyć ryzyko znacznego spadku wartości pojedynczej kryptowaluty i stracenia w niej wszystkich posiadanych przez Ciebie zasobów. Powinieneś również zainwestować w kryptowaluty, które mają różne technologie, aby w przypadku niepowodzenia jednej z nich pozostały inne kryptowaluty, którymi możesz handlować. Na przykład, jeśli Bitcoin ulegnie awarii z powodu luki w zabezpieczeniach lub jego popularność spadnie, ponieważ inne waluty cyfrowe wyprzedzą go, Ethereum może wzrosnąć.

Zbadaj rynek i przeprowadź analizę techniczną

Wiedza o tym, co dzieje się w świecie kryptowalut, może pomóc Ci podejmować świadome decyzje dotyczące Twoich inwestycji.

Umieść stop loss w właściwym miejscu:

Ważne jest, aby ustawić automatyczne zlecenie stop loss lub cenę docelową dla każdej monety, aby uchronić się przed stratami spowodowanymi zmiennością, które mogą zostać wywołane przez siły zewnętrzne, takie jak inwestorzy wycofujący się z inwestycji. Zmniejsza to również stres związany z krótkoterminowymi wahaniami cen kryptowalut.

Wniosek: co musisz wiedzieć o inwestowaniu w kryptotowaluty krótkoterminowo?

Kryptowaluty to dynamicznie rozwijająca się okazja inwestycyjna, ale ważne jest, aby wiedzieć, w co inwestujesz.

Cena kryptowalut może się gwałtownie zmieniać, nawet jeśli nie ma znaczących wiadomości ani wydarzeń. Oznacza to, że ważne jest, aby inwestorzy pamiętali, że mogą być zmuszeni do przechowywania swoich inwestycji kryptograficznych przez długi czas, jeśli chcą zobaczyć pełny potencjalny zwrot z inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − pięć =