×
Sprawdź swoją skrzynkę pocztową!

Jak i w Co Skutecznie Zainwestować 500 zł?

w co zainwestować 500 zł

Inwestowanie małych kwot może okazać się doskonałym sposobem na zarobienie większych pieniędzy. Pozyskane fundusze można przeznaczyć nie tylko na bieżące życie. Można również odłożyć je na okres emerytury. W co zainwestować 500 zł? Poznaj sprawdzone propozycje.

Czy inwestowanie wymaga fachowej wiedzy?

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że inwestowanie małych kwot nie ma większego sensu.

Niektórzy twierdzą też, że tego typu działania muszą być oparte o wiedzę i doświadczenie w zakresie finansów.

W rzeczywistości inwestować może każdy – niezależnie od posiadanych informacji czy zasobów w portfelu.

Dotyczy to w szczególności początkujących, dysponujących niewielkim budżetem. Jeśli więc zastanawiasz się, w co zainwestować 500 zł, w dalszej części artykułu znajdziesz gotowe propozycje.

Inwestycje w złoto, srebro i banknoty

To rozwiązanie będzie idealne dla tych, którzy chcą inwestować więcej niż 100 zł miesięcznie. Koszt jednej monety lokacyjnej wynosi bowiem ok. 150 zł. Lokując kapitał w srebrze, można być pewnym dobrze zainwestowanych pieniędzy.

Dlaczego warto zainwestować 500 zł w monety ze srebra? Cena tego kruszcu jest ściśle uzależniona od ceny złota.

Co więcej, w obliczu kryzysu na rynku, ceny surowców zawsze idą w górę. W związku z tym inwestycja w monety stanowią ponadczasowe rozwiązanie, z którego można skorzystać w czasach niepewności na rynkach finansowych.

Doskonałym rozwiązaniem jest także inwestycja w banknoty oraz monety okolicznościowe.

Narodowy Bank Polski emituje banknoty, monety obiegowe, jak i również okazy kolekcjonerskie, wykonywane na konkretną okoliczność. Różnica polega na tym, że produkty z drugiej grupy są emitowane w dużo niższej ilości. W związku z tym są warte zdecydowanie więcej.

500 zł na posadzenie drzewa

Jak mawia stare porzekadło, mężczyzna powinien zrobić trzy rzeczy: spłodzić syna, postawić dom i posadzić drzewo. Ostatnia czynność może okazać się interesującą odpowiedzią na pytanie, w co zainwestować 500 zł.

Choć tego typu lokata ma charakter długoterminowy, może przynieść bardzo dobre korzyści finansowe.

Jak to działa?

Osoby posiadające kawałek nieużywanej ziemi mogą zainwestować we własny las.

W tym celu należy przeznaczyć kapitał na zakup sadzonek. Już za 100 zł można nabyć około 300 egzemplarzy, a co za tym idzie – za 500 zł już 1200. Za 20 lub 30 lat można zdecydować się na wycinkę wyhodowanego lasu z nawet stukrotnym przebiciem.

Pomysł na inwestycję w sadzenie drzew tlenowych stanowi rozwiązanie niejednego przedsiębiorstwa. Tego typu działanie jest więc korzystne nie tylko w wymiarze finansowym, ale również wizerunkowym i środowiskowy.

Inwestycja 500 zł w startup

Finansowe wsparcie mikroprzedsiębiorców często gwarantuje lepsze rezultaty inwestycyjne niż giełda. Obecnie istnieje coraz więcej serwisów umożliwiających pozyskiwanie pieniędzy przez firmy chcące wprowadzić na rynek innowacyjne rozwiązania.

Chcąc dobrze zainwestować 500 zł, warto więc przemyśleć wpłatę środków na konto wybranej inicjatywy. Dlaczego to się opłaca?

Ostateczne kwoty i warunki współpracy inwestycyjnej mogą się różnić, w zależności od rodzaju działalności danego startupu. Udział inwestora wynosi jednak zwykle od 10 do nawet 80% przyszłego zysku przedsiębiorstwa.

Co ciekawe, duży zysk nie jest powiązany z koniecznością inwestycji dużej ilości pieniędzy. Często inwestując niewielką kwotę, można liczyć na szybki zwrot kosztów, a w późniejszym czasie – regularny przypływ dodatkowych pieniędzy. Inwestycja 500 zł w niewielki projekt może więc okazać się prawdziwą żyłą złota.

Konto oszczędnościowe i lokaty

Konta oszczędnościowe są formą bezpiecznej inwestycji. Choć stopy procentowe z roku na rok spadają, wciąż cieszą się sporą popularnością wśród miłośników inwestowania. Atrakcyjnym rozwiązaniem są także lokaty, umożliwiające oszczędzanie i pomnażanie niewielkich kwot na lepszym oprocentowaniu. W wielu bankach tzw. kwotą wejścia jest omawiane w niniejszym wpisie 500 zł. Być może warto więc zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem?

500 zł można też zainwestować w rozwój

Dodatkowa gotówka może posłużyć nie tylko do zewnętrznych inwestycji.

Nabywanie nowych umiejętności, rozwój już posiadanych kompetencji czy certyfikacja uprawnień – wszystko to może okazać się kluczem do sukcesu w przyszłości.

Zainwestowanie niewielkiej kwoty w podręczniki, kursy online czy szkolenie zawodowe często okazuje się dobrym sposobem na zwiększenie swoich zysków w przyszłości.

Dobrze wyszkolony pracownik z wiedzą i doświadczeniem z pewnością będzie mógł liczyć na wyższe wynagrodzenie za wykonywaną pracę. Jeśli więc zastanawiasz się, w co zainwestować 500 zł – warto przemyśleć kwestie samorozwojowe.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + 5 =