×
Sprawdź swoją skrzynkę pocztową!

W Co Zainwestować 2000 Złotych, Aby Liczyć Na Duży Zysk?

W Co Zainwestować 2000

Inwestowanie nie posiada ram dotyczących zakresu wydatkowanych kwot. Nawet osoba posiadająca niewielki kapitał inwestycyjny jest w stanie skutecznie pomnożyć swoje aktywa. W co zainwestować 2000 złotych? Wskazujemy na potencjalne kierunki inwestorskie.

Jak ludzie inwestują 2000 złotych?

Niewielkie oszczędności, których wartość można oszacować na od 1 do 5 tysięcy złotych, trzymane są przede wszystkim na kontach bankowych.

Dla wielu osób wydaje się to kierunkiem słusznym i racjonalnym, w końcu na lokacie bankowej fundusze są stosunkowo bezpieczne.

Praktyka pokazuje jednak, że oprocentowanie lokat jest znacznie niższe, niż wskaźniki inflacji. Oznacza to, że pieniądze zgromadzone na koncie, każdego miesiąca, tracą na swojej wartości. Zauważa to coraz więcej osób, decydujących się na przeniesienie aktywów finansowych z banku w inne miejsca. Czy jest to krok odpowiedni?

W co zainwestować 2000 złotych, jeśli nie w kilkuprocentową lokatę? Okazuje się, że sposobów na pomnożenie takiej kwoty jest całkiem sporo.

Czy 2000 złotych na inwestycję to dużo?

2000 złotych nie jest kwotą spektakularną, która pozwala na pełną swobodę inwestycyjną. Osoba, która dysponuje takim kapitałem ma dosyć ograniczone pole manewru co do umiejscowienia tych pieniędzy w konkretnych punktach.

Nie oznacza to jednak, że nie da się skutecznie tej kwoty pomnożyć, czy też zabezpieczyć ją w taki sposób, aby ta wartość sukcesywnie rosła.

Dowodem na poparcie tej tezy są chociażby przykłady historyczne, które pozwalały niewielkim kosztem uzyskać znacznie większy kapitał.

Mowa m.in. o kryptowalutach, biznesach internetowych czy inwestycjach w indeksy giełdowe i inne rodzaje papierów wartościowych.

Warto jednak pamiętać, że te ostatnie są w stanie wygenerować zysk przede wszystkim w dłuższej perspektywie finansowej. Dla osób chcących zainwestować 2000 złotych i liczących przy tym, że szybko uda się pomnożyć kapitał – to niezbyt dobra wiadomość.

Wejście z inwestycją w sferę kryptowalut

Pierwszą z metod inwestycyjnych jest zakupienie niezwykle popularnych w ostatnich latach kryptowalut, z których część niezwykle dobrze rokuje na przyszłość.

Duże wzrosty silnych kryptowalut zdarzają się rzadko, ale na rynku pojawiają się co rusz nowe internetowe waluty, które zdobywają z różnych powodów swoją popularność.

Osoby, które zakupiły bitcoina w 2016 roku za równowartość ok. 2000 złotych dziś mogą liczyć na kilkunastokrotne pomnożenie tej kwoty. To spektakularny zysk, który pozwala sądzić, że inwestycja kilku tysięcy złotych w kryptowaluty wciąż dla wielu osób może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Pomocą, dla osób niedoświadczonych w temacie, mogą być portfele inwestycyjne i giełdy online, które podpowiadają, w którą konkretnie walutę warto zainwestować.

Budowanie swojej marki w sieci za 2000 złotych

Dwa tysiące złotych to kwota, która pozwoli stworzyć użyteczną i sprawną stronę internetową, wraz z zagwarantowaniem jej działania nawet na kilka lat.

Jeśli więc chcemy rozszerzyć swój niewielki biznes i wyjść ze sprzedażą do sieci, to otwarcie własnego sklepu internetowego, właśnie za kwotę ok. 2000 złotych, pozwoli na całkiem dobry start.

Ryzyko oczywiście istnieje, ale potencjalny zysk również jest zauważalny – jeśli inwestycja się nie powiedzie, to ryzykiem jest utrata pełnej kwoty.

W przypadku rozkręcenia biznesu online inwestor jest w stanie pomnożyć zainwestowany kapitał. Za kilkaset złotych można stworzyć również ciekawego bloga, który pozwoli na wypracowanie własnej marki w sieci. 

Lokowanie kapitału w wysokości 2000 zł na giełdzie

Inwestycje giełdowe przypominają nieco lokowanie funduszy na lokacie – są procesem długofalowym, niepolecanym dla osób liczących na szybkie i doraźne zyski finansowe.

Jeśli inwestor nie posiada wiedzy, w jaki sposób typować odpowiednie spółki do potencjalnej inwestycji, zawsze może przeznaczyć fundusze inwestując je w indeks.

Jest to pewien uśredniony punkt, który stanowi średnią ważoną na podstawie kursu różnych spółek. Zyski w takim przypadku nie są duże, ale ryzyko jest znikome.

To dobra opcja dla osób, które szukają pewniejszego miejsca na przetrzymywanie swoich pieniędzy, niż lokata bankowa w dobie galopującej inflacji. Inną formą inwestowania jest transakcja dotycząca papierów wartościowych. Warto jednak pamiętać, że w przypadku kupna jednostek funduszu rynku pieniężnego korzystamy niejako z usług pośrednika, co zaś powoduje konieczność uiszczenia opłat prowizyjnych.

Inwestycja we własną osobę

To nieco niedoceniany sposób na inwestycję kapitału, gdyż wymaga wyzbycia się całej kwoty w jednym momencie, bez możliwości zwrotu wydanych funduszy. 2000 złotych może zostać znakomicie zainwestowane np. w kurs na prawo jazdy kategorii B, który zwiększa szansę na zatrudnienie w przyszłości i sprawia, że osoba zyskuje nowe umiejętności, pozwalające na zarabianie całkiem dobrych pieniędzy. Podobną inwestycją są kursy językowe, szkolenia specjalistyczne, np. na operatora wózków widłowych. Rodzaj i zakres szkoleń zależy przede wszystkim od osobistych predyspozycji i motywacji – im te parametry są większe, tym wyższa skuteczność, że inwestycja we własną osobę przyniesie wymierny skutek.

Wiemy już, w co zainwestować 2000. Wydać całą kwotę, czy tylko część?

To zależy, czy kwota 2000 złotych jest wartością, bez której inwestor jest w stanie bezpiecznie funkcjonować, czy stanowi ona jedyne oszczędności. Jeśli 2000 złotych to jedyna kwota odłożona na czarną godzinę, to najlepszym wyjściem jest zainwestowanie wyłącznie jej części, np. 1000 i pozostawienie reszty w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych sytuacji. W przypadku, gdy inwestor posiada odłożone oszczędności, ale dodatkowo pojawi mu się nadprogramowa kwota 2000 złotych – warto zainwestować ją w całości.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 3 =