×
Sprawdź swoją skrzynkę pocztową!

W Co Zainwestować, Żeby Szybko Zarobić? Czy To w Ogóle Możliwe?

Czas to pieniądz

W co zainwestować, żeby szybko zarobić? Chyba każdy się kiedyś nad tym zastanawiał. Samo znalezienie odpowiedzi nie jest jednak takie trudne. Dużo większym problemem może okazać się zrozumienie dynamiki inwestycji oraz ryzyka z nimi związanego.

Czy w inwestycjach da się zarobić szybko?

Inwestycje są dość złożonym tematem. Głównie ze względu na to, że każdy ich rodzaj charakteryzuje się nieco inną dynamiką. Dlatego punktem wyjścia powinno być znalezienie jednego konkretnego. Jeśli kryterium jest jak najszybszy zarobek – takie instrumenty również istnieją. Zanim jednak ekscytacja przejmie główną rolę warto sobie uświadomić jedną rzecz. Mianowicie – ryzyko związane z inwestycjami.

Jaki jest haczyk?

Podstawowa zasada inwestowania brzmi: im wyższe ryzyko, tym wyższy potencjalny zysk. W związku z tym należy zrozumieć, że chcąc zarobić jak najszybciej można również stracić. Osoby, które nie mają wiedzy na temat konkretnych instrumentów powinny zacząć od tych obarczonych najniższym ryzykiem. W przeciwnym wypadku będzie to szybki sposób na utratę pieniędzy – nie ich zarobienie.

Na co zwrócić uwagę, zaczynając swoją przygodę z inwestycjami?

Co warto wiedzieć, zanim zacznie się inwestować? Żelazne zasady inwestorów

Jedną z najważniejszych zasad dotyczących inwestowania jest podejmowanie działań dopiero wtedy, gdy zrozumie się jak działa konkretny instrument. W innym wypadku równie dobrze można udać się do kasyna lub obstawić kupon w Lotto. Dobra wiadomość jest taka, że nie wszystkie instrumenty inwestycyjne są mocno skomplikowane i obarczone wysokim stopniem ryzyka.

Gdy ktoś liczy na szybki, ale nieduży zysk – jest to możliwe. Możliwy jest również większy zysk odłożony w czasie. Największym wyzwaniem jest zarobienie dużych pieniędzy w krótkim okresie czasu. Osoby początkujące raczej nie mają na to szans. Nawet bowiem doświadczeni inwestorzy podchodzą do tego tematu bardzo ostrożnie.

Druga ważna wskazówka to korzystanie jedynie z pieniędzy, które zaliczają się do wolnego budżetu. Nie należy inwestować, jeśli ma się do spłaty pożyczkę lub wykorzystuje się budżet na opłaty czy życie codzienne. Jak bowiem wspomnieliśmy – każda inwestycja obarczona jest ryzykiem. Należy więc korzystać jedynie z kapitału, który jest się w stanie poświęcić.

Skoro już wiadomo, kiedy można zacząć inwestować – czas zastanowić się w co inwestować, żeby szybko zarobić.

W co zainwestować, żeby szybko zarobić – najpopularniejsze instrumenty z wysokim zwrotem

Na rynku inwestycyjnym jest co najmniej kilka narzędzi, które stwarzają okazję do zarobku w krótkim czasie. Niektóre z nich są jednak wykorzystywane znacznie częściej. Wynika to z jednej dwóch rzeczy: niskiego stopnia skomplikowania lub dużych możliwości wyboru. Warto dowiedzieć się więcej na temat każdego z tych instrumentów, aby wybrać taki, który najlepiej się rozumie i który najbardziej pasuje do osobistych preferencji oraz oczekiwań.

Najpopularniejszymi instrumentami umożliwiającymi szybki zarobek są kryptowaluty oraz waluty klasyczne, giełda i handlowanie akcjami oraz rozpoczęcie własnego biznesu w internecie (tu koszty są bowiem minimalne). Co warto wiedzieć na temat każdego z nich?

Kryptowaluty i klasyczne waluty

Kupowanie innej waluty „w dołku” i sprzedawanie jej, gdy wartość wzrośnie jest bardzo starą praktyką inwestycyjną. Jeśli rynek będzie łaskawy – można szybko zarobić nawet większą sumę (o ile wkład własny również był duży). Tendencje na rynku walut są względnie stabilne. Zawsze jednak jest pewne ryzyko strat (kto pamięta kredyty we frankach?). Plusem jest jednak to, że o ile inwestuje się w waluty rozsądnie i nie wykorzystuje do tego całego swojego kapitału, jest to całkiem opłacalne.

Stabilny i tendencyjny z pewnością nie jest jednak rynek kryptowalut. Ten słynie wręcz z ogromnych wahań w krótkim okresie czasu. Daje to też duże szanse na zarobek. Warto jednak najpierw zgromadzić jak najwięcej wiedzy na temat inwestycji. Jest wiele osób, które straciły często bardzo pokaźne sumy na kupieniu bitcoinów czy innych kryptowalut w szczycie.

Przed pierwszą inwestycją najlepiej przez jakiś czas śledzić rynek i robić zakłady z samym sobą. Można założyć, ile by się zainwestowało i potem sprawdzić, czy wypracowana by była strata, czy zysk.

Giełda i akcje spółek

Szybko można zarobić również na obracaniu na Giełdzie Papierów Wartościowych. Tutaj jednak większa wiedza jest już koniecznością. Trzeba znać chociażby podstawy ekonomii i tego, jak kształtuje się rynek. Inwestując w akcje konieczne jest bowiem przewidywanie tego, jak zachowa się rynek na podstawie dotychczasowych wydarzeń.

Konieczne jest śledzenie całego segmentu branżowego firm, w których akcje się inwestuje. Tylko w ten sposób można zachować kontrolę nad swoim kapitałem.

Własny biznes online

Ostatnim sposobem na inwestycję, który cały czas rośnie na popularności, jest założenie własnego sklepu internetowego. Dzięki modelom takim jak dropshipping rola właściciela firmy może sprowadzać się jedynie do promocji i marketingu. Resztą (obsługą, dostawami, zwrotami itd.) zajmuje się firma zewnętrzna.

Koszty prowadzenia biznesu online są znikome – za domenę i hosting płaci się kilkadziesiąt złotych na rok. Konieczne będzie jedynie opłacenie składki ZUS oraz podatków (które i tak płaci się od pieniędzy już zarobionych).

Jak więc widać – uzyskanie szybkiego zyski z inwestycji wcale nie jest niemożliwe. Bardzo często wymaga jednak wiedzy i środków – o tym nie można zapominać pod żadnym pozorem.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 1 =