×
Sprawdź swoją skrzynkę pocztową!

W jaki sposób warto inwestować kapitał?

w-jaki-sposob-warto-inwestowac-kapital

Inwestowanie stało się bardzo popularnym tematem w ostatnich latach. Każdy, kto włożył swój kapitał w odpowiednie kryptowaluty, prawdopodobnie w tym momencie jest zadowolony ze swojej decyzji, a podobnie mogą mówić właściciele nieruchomości. Czy warto inwestować w zakłady bukmacherskie w 2024 roku?

Jak inwestować pieniądze?

Zapewne nieraz w mediach społecznościowych, czy też ogólnie w Internecie spotkałeś się zachętą do inwestycji swojego kapitału? Wśród potencjalnych ofert pojawiały się zapewne nieruchomości czy też kryptowaluty. Ogólnie podsumowując temat inwestowania w te sektory trzeba przyznać, że prawdopodobnie większość inwestorów mogła być zadowolona na przestrzeni ostatnich lat. Nie wiadomo jednak, czy sytuacja nie ulegnie zmianie w najbliższych latach. Właśnie dlatego część inwestorów poszukuje nowych opcji do inwestycji swojego kapitału. Jedną z takich okazji była między innymi inwestycja w metale szlachetne przed rozpoczęciem wojny na Ukrainie. Każdy, kto wtedy zakupił akcje złota czy też srebra po kilku miesiącach mógł wyciągnąć pieniądze ze sporym zyskiem.

Jakich opcji do inwestycji poszukiwać w 2024 roku? Teoretycznie możesz zainwestować swój kapitał, na przykład w zakłady bukmacherskie, jednak pamiętaj, że jest to niezwykle skomplikowana kwestia. Przede wszystkim, w przeciwieństwie do giełdy, gdzie można mieć pewne przecieki, czy też kalkulacje, zakłady bukmacherskie nawet przy sporym wkładzie potrafią przynieść zarówno szybki zarobek, jak i szybką stratę. Wszystko ze względu na to, że sport bywa z natury nieprzewidywalny i nawet najlepsza analiza danego wydarzenia może zakończyć się porażką. Praktycznie w każdym sezonie pojawiają się sytuacje, w których najlepsze drużyny na świecie w poszczególnych dyscyplinach przegrywają swoje starcia z niżej notowanymi przeciwnikami. W związku z tym inwestycja kapitału w zakłady bukmacherskie może, lecz nie musi być w dobrym wyborem. Wszystko zależy od twoich umiejętności typerskich, jak również nie oszukujmy się – szczęścia.

W co możesz inwestować?

1. Nieruchomości

2. Krypto

3. Zakłady bukmacherskie

4. Metale szlachetne

5. Giełdę

Jak inwestują zakłady bukmacherskie?

W ostatnich latach zauważalny jest wzrost firm, które oferują zakłady bukmacherskie na terenie naszego kraju. Warto podkreślić, że w tym momencie, a dokładnie od czasów prowadzenia nowelizacji ustawy hazardowej z 2017 roku zakłady bukmacherskie na terenie naszego kraju mogą oferować jedynie firmy, które uzyskały pozwolenie od Ministerstwa Finansów na przyjmowanie i udzielanie zakładów wzajemnych w punktach stacjonarnych lub przez Internet. Obecnie na polskim rynku jest już ponad 20 takich firm, które uzyskały taką zgodę.

Większość z nich w tym momencie inwestuje w polski sport. Jest to zauważalne zarówno w przypadku reklam telewizyjnych, które informują o współpracach z klubami czy też ligami. Inwestycje poszczególnych bukmacherów łatwo znaleźć na ich stronach internetowych, a także na koszulkach zawodników w wybranych sportach. Wystarczy, że odpalisz wybrany mecz Ekstraklasy, a następnie spojrzysz na logo sponsora na koszulce. Większość klubów w najwyższej klasie rozgrywkowej współpracuje z jakimś bukmacherem, a niektórzy operatorzy pojawiają się na koszulkach więcej niż jednego zespołu. Inwestycje zakładów bukmacherskich są obecne również na innych poziomach rozgrywkowych, jak chociażby w 1 czy 2. Lidze piłkarskiej. 

Bukmacherzy coraz chętniej wspierają również wydarzenia związane z innymi dyscyplinami, a chociażby firma Superbet mocno poszła we wsparcie szachów. Rosnąca konkurencja na rynku zakładów bukmacherskich to znakomita wiadomość dla samych graczy, ale również klubów sportowych, które działają na terenie naszego kraju. Zakłady sportowe przekazują kapitał poprzez umowy sponsoringowe, które następnie trafia do klubów, a te mogą wspierać chociażby rozwój młodzieży.

Jak zakłady bukmacherskie inwestują w polski sport?

1. Wsparcie kapitałowe związków.

2. Umowy sponsoringowe z klubami sportowymi.

3. Dofinansowanie programów szkoleniowych.

Jak niektórzy gracze zarabiają na bukmacherce?

Jeśli interesujesz się zakładami bukmacherskimi, to zapewne nie raz wyskoczyły ci reklamy płatnych grup typerskich, czy też kanałów VIP. W większości przypadków są to oszuści, którzy promują w ten sposób swoje media społecznościowe, ale skoro jest ich tak dużo, to widać, że stało się dla nich metodą na zarobek z zakładów bukmacherskich. Zła wiadomość w tym przypadku jest taka, że na ich usługi nabiera się wielu klientów, którzy następnie zrażają się do gry w zakładach bukmacherskich. W większości przypadków takie usługi wymagają opłacenia abonamentu z góry na miesiąc i obiecują zyski, a kończy się na stratach. Są oczywiście odosobnione przypadki, które mogą być receptą na sukces, jednak zazwyczaj osoby, które realnie zarabiają na zakładach bukmacherskich nie chwalą się tym w Internecie. Jeśli więc trafisz na reklamę płatnych grup bukmacherskich, które oferują gruszki na wierzbie w zamian za opłacenie abonamentu, to pamiętaj, aby sprawdzić taką firmę, poszukać opinii, a także skonsultować to z innymi graczami. W większości przypadków jest to próba wyłudzenia pieniędzy w zamian za pewne typy, co w tej branży nie jest możliwe. 

Jeśli poszukujesz typów bukmacherskich, a jesteś dopiero na początku swojej przygody, to polecamy odpalić stronę Superbet.pl, przejść do sekcji Super Social, a następnie śledzić darmowe propozycje od klientów tego bukmachera. Znajdziesz tam wiele ciekawych opcji do obstawiania, a także graczy, którzy udostępniają swoje kupony i możesz sprawdzić ich historię. Co najważniejsze, nie zaryzykujesz utraty własnych środków na opłacenie jakiegokolwiek abonamentu, a na początku możesz po prostu obserwować, jak radzą sobie konkretni gracze i wyciągać wnioski z ich kuponów. Taka metoda na początku przygody z inwestowaniem własnego kapitału w zakłady bukmacherskie może okazać się receptą na sukces. 

Najważniejsza lekcja z dzisiejszego artykułu na temat inwestowania pieniędzy w zakłady bukmacherskie jest jednak taka, że nie gwarantują one automatycznego zarobku. Każdy, nawet najbardziej pewny zakład może zakończyć się niepowodzeniem, więc musisz odpowiednio kalkulować ryzyko i zarządzać swoim kapitałem. Jeśli chcesz odpowiednio inwestować w ten rodzaj zakładów.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + 10 =