×
Sprawdź swoją skrzynkę pocztową!

Zarabianie W Internecie Bez Doświadczenia

zarabianie w internecie

Internet jest dziś nieodłącznym elementem życia praktycznie każdego człowieka. Oglądamy filmy w internecie, gramy w gry i robimy zakupy. Dlaczego by jednak nie wykorzystać internetu, z którego korzysta coraz więcej osób w celach zarobkowych?

W tym artykule przedstawimy Ci najpopularniejsze metody zarabiania przez internet bez doświadczenia, jak dostać pierwszą pracę online, a także jak napisać CV, które zaimponuje potencjalnemu pracodawcy.

CV a praca przez internet

Praca przez internet jest o wiele szerszym pojęciem niż może się wydawać. Możemy bowiem pracować na zlecenie, w oparciu o umowę o pracę lub na własną rękę. To, czym się zajmujemy również nie jest takie proste, ponieważ prac na których można zarabiać jest naprawdę sporo.

W przypadku pracy na własną rękę, nie trzeba ani brać udziału w rekrutacjach, ani wysyłać swojego CV. Wystarczy poczytać o tym, czym chcesz się zajmować i wziąć się do roboty.

>>Zobacz też: Gate.io Opinie

Jeżeli zaś chodzi o pracę na zlecenie lub zdalnie na umowę o pracę, sprawa wygląda nieco inaczej. Tutaj trzeba już przejść rekrutację i stworzyć dokumenty aplikacyjne lub przedstawić potencjalnemu klientowi nasze CV lub portfolio.

Zanim jednak przejdziesz do tworzenia swojego CV żeby zacząć pracować w Internecie, zapoznaj się z kilkoma polecanymi przez nas metodami.

Najlepsze sposoby na zarabianie przez internet

Metod zarabiania w Internecie bez doświadczenia jest naprawdę sporo. Niektóre z nich pozwalają zarabiać fajne pieniądze dla osób bez żadnych umiejętności, inne są nieco bardziej wymagające.
Niezależnie jednak od tego, co wybierzesz na początek, możesz się tu bez problemu przebranżowić i testować wiele metod zarabiania.
Poniżej znajdziesz sprawdzone sposoby na zarobek online bez doświadczenia, z którymi bez problemu powinny poradzić całkowicie zielone osoby.

Wypełnianie ankiet

Zarabianie na wypełnianiu ankiet to jeden z najprostszych sposobów na dorobienie sobie do wypłaty. Wypełniając płatne kwestionariusze nie zarobisz milionów, ale poświęcając kilka godzin tygodniowo, bez problemu dorobisz sobie kilkadziesiąt do kilkuset złotych miesięcznie.
Polega to na wykonywaniu ankiet w serwisach dla ankieterów.
Żeby zacząć, trzeba wybrać kilka takich portali i stworzyć w nich konto. Gdy zostaniesz pozytywnie zweryfikowany, będziesz otrzymywać powiadomienia na maila o dostępnych ankietach. Za każdą z nich otrzymujesz punkty lub pieniądze przypisane do konta, które po pewnym czasie możesz wypłacić.
Główną zaletą tej metody, jest brak wymagań, może to robić każdy. Dodatkowo ankiety można wypełniać na telefonie lub tablecie.

>>zobacz też: XTB Akcje Opinie

Afiliacja

Programy partnerskie i afiliacja to jedna z bardziej dochodowych branż. Najwięksi gracze zarabiają nawet 30-40 tysięcy złotych miesięcznie. Jest to doskonała metoda dla osób, które znają się na marketingu, reklamie lub potrafią tworzyć ciekawe strony internetowe.
Praca w afiliacji polega na reklamowaniu czyichś produktów lub usług w zamian za prowizję od sprzedaży. Znajdziesz tu praktycznie wszystkie branże jak: motoryzacja, kosmetyki, meble, komputery.
Metoda ta jest bardziej wymagająca niż wypełnianie ankiet, jednak jest o wiele bardziej dochodowa. Po pewnym czasie możesz rozwinąć kilka portali, które będą generować w pełni pasywny przychód.

Freelancer

Praca jako freelancer polega na wykonywaniu zleceń innych osób z domu. Pozwala to zerwać z pracą na etacie i stać się w pełni niezależnym człowiekiem.
Nie jest to niestety praca dla każdego. Trzeba się bowiem na czymś dobrze znać i mieć wykonanych kilka projektów, które pokażemy potencjalnemu klientowi.
Najczęściej wykonywane zawody w formie freelancera to:

 • graficy
 • programiści
 • copywriterzy
 • tłumacze
 • dziennikarze
 • fotografowie
 • montażyści

Każdy z powyższych zawodów wymaga znajomości branży oraz specjalistycznej wiedzy.
Na początku drogi może być trudno znaleźć zlecenia, ale dzięki portfolio lub ciekawemu CV znacznie prościej jest zacząć w tym zawodzie.

Copywriter

Jednym z zawodów freelancerskich jest copywriter, czyli pisarz na zlecenie. Praca copywritera jest najmniej wymagającą spośród innych wyżej wymienionych, ponieważ żeby zacząć, trzeba wyłącznie znać język w którym chcemy pisać oraz podstawowe zasady ortografii.
Jako copywriter możesz pisać:

 • precle – proste teksty na strony internetowe
 • teksty zapleczowe – artykuły SEO zawierające wartość dla ludzi
 • opisy produktów – opisy produktów do sklepów internetowych
 • opisy do katalogów – krótkie opisy różnych stron internetowych
 • artykuły blogowe – wysokiej jakości teksty publikowane na stronach internetowych i blogach

Główną cechą, która poszukiwana jest wśród copywriterów to lekkie pióro. Musisz bez problemu pisać na każdy temat i bardzo szybko przyswajać wiedzę z każdej branży. Bez tego nie odnajdziesz się w tym zawodzie.

Sklep internetowy

Jedną z trudniejszych metod zarabiania w domu, jest prowadzenie sklepu internetowego. Żeby zacząć, musisz jedynie posiadać produkty lub usługi, za które inni ludzie będą gotowi zapłacić i oczywiście swoją stronę internetową.
Nie jest to metoda dla każdego, ponieważ w wielu branżach wybicie się jest bardzo kosztowne. Trzeba zainwestować sporo gotówki w wygląd sklepu, artykuły i opisy, żeby przyciągnąć nowych klientów.

Chcesz dostać pracę z domu bez doświadczenia? Zadbaj o dobre CV!

Oprócz wyżej wymienionych zawodów, w domu można także dostać pracę jako sekretarka lub obsługa klienta online. Do takich zawodów przyda się odpowiednie CV i list motywacyjny, którym wyróżnimy się na tle innych kandydatów.
Żeby przygotować ciekawe dokumenty aplikacyjne, trzeba najpierw posiadać odpowiedni dla naszego zawodu wzór CV. Bez tego trudno będzie Ci pokazać pracodawcy, że mimo braku doświadczenia masz duże chęci na rozwój w danej branży.

Jak stworzyć dobre CV do pracy z domu?

Jeśli chcesz wyróżnić się na tle konkurencji, zastosuj się do poniższych rad, które znacznie zwiększą Twoje szanse na zaproszenie do kolejnego etapu rekrutacji.

 1. Stwórz ciekawe podsumowanie zawodowe, w którym podkreślisz, że chcesz pracować online i mimo braku doświadczenia sprawdzisz się na tym stanowisku.
 2. Jeżeli pracowałeś zdalnie, podkreśl to w nazwie poprzedniego stanowiska.
 3. Podkreśl, że masz doświadczenie w pracy z domu (np. podczas pandemii pracowałeś przez 2 miesiące zdalnie).
 4. Wymień programy do organizacji swojej pracy zdalnej i komunikatory których używasz.
 5. Podaj przydatne umiejętności do pracy zdalnej, dzięki którym motywujesz się do działania i się organizujesz.

Pamiętaj także o przygotowaniu swojego CV w taki sposób, aby było dopasowane do danej oferty pracy i zapisaniu go w formacie .pdf.

Podsumowanie

To już wszystko co powinieneś wiedzieć na temat pracy przez internet dla osób bez doświadczenia. Wiele osób uważa, że trudno jest pracować online, a jeszcze trudniej zarobić. W rzeczywistości jest to o wiele łatwiejsze niż może się wydawać. Wystarczy trochę poczytać, znaleźć metodę w której chcemy się rozwijać i systematycznie się rozwijać.
Coraz więcej osób zarabia w internecie, co pokazuje, że jest to praca przyszłości. Jeśli wiążesz swoją przyszłość z pracą w domu lub przez internet, zacznij teraz. Im szybciej rozpoczniesz, tym lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 1 =