×
Sprawdź swoją skrzynkę pocztową!

Złota Reguła Finansowa

Złota Reguła Finansowa

Dochód nie jest jedyną miarą sukcesu w finansach osobistych. Mądre wydatki i przejęcie kontroli nad swoimi finansami są również kluczowe. Ale jak rozpocząć ten proces? W poniższym artykule dowiesz się jak wdrożyć złotą regułę finansową w życie.

[elementor-template id=”1586″]

 

Czym jest złota reguła finansowa?

Złota reguła finansowa to założenie, którym ludzie kierują się podczas planowania finansowego swojej przyszłości. Zwykle wyraża się to w formie wyrażenia „Jeśli chcesz być bogaty, zaoszczędź 30% swoich dochodów oraz zainwestuj 20%”. Ideą tego powiedzenia jest to, że jeśli zaoszczędzisz dużą ilość pieniędzy i zainwestujesz je odpowiednio(np. w fundusze ETF), to w przyszłości będziesz miał wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić wszystko, co zechcesz.

Wiele czytelników zapewne zadaje sobie pytanie, jak do cholery mam co miesiąc odkładać 50% dochodu przecież nie będę miał z czego zapłacić za rachunki. Prawda jest taka, że mamy tendencję do wydawania wszystkiego co zarobimy, niezależnie czy zarabiasz 4 tysiące miesięcznie czy 10 tysięcy to ile procent dochodu zaoszczędzisz zależy od ciebie. Pomyśl ile masz niepotrzebnych wydatków co miesiąc:

  • Subskrypcja Netflixa
  • Papierosy
  • Alkohol
  • Słodycze
  • Napoje zamiast wody z kranu

itd.

Złota Reguła Finansowa istnieje od ponad 100 lat i nadal jest używana przez wiele osób do tworzenia planów finansowych dla siebie i swoich rodzin. Pomogła wielu osobom zdobyć mnóstwo pieniędzy bez potrzeby przepracowywania się.

Właściwe nastawienie na sukces finansowy

Ważne jest, aby najpierw wiedzieć, czego chcesz i dlaczego tego chcesz, zanim zaczniesz to realizować.

Prawda jest taka, że wielu z nas nie odnosi sukcesu finansowego, ponieważ nie wiemy, jak priorytetowo traktować nasze życie. Spędzamy dni ciężko pracując nad czymś, co tak naprawdę nie przybliża nas do sukcesu. Ciężko jest nam również wyrzec się wielu przyjemności takich jak:

  • spotykanie się z toksycznymi znajomymi
  • nadużywanie używek
  • siedzenie do późna
  • spędzanie zbyt wiele czasu przed ekranem

Musimy pamiętać też, że szczęście to wybór, a nie produkt uboczny osiągnięć.

Jak wejść w bogaty sposób myślenia, przestrzegając złotej zasady?

Większość samodzielnych milionerów postanowiło odpuścić chwilowe przyjemności na rzecz opóźnionego sukcesu. To nie szczęście sprawiły, że są tam, gdzie są. Tacy ludzie bardzo mocno wierzą w wartość ciężkiej pracy i wytrwale szkolą się w swojej dziedzinie.

W rezultacie mają niesłabnące pragnienie bycia lepszymi niż są obecnie – zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Ten sposób myślenia odróżnia ich od innych i sprawia, że są tym, kim są dzisiaj.

Wiele osób neguje istnienie bogatego sposobu myślenia, a sukces przypisują szczęściu. Jest to nieprawdą, im ciężej pracujemy tym bardziej zwiększamy swoje szanse na wygraną.

Znaczenie złotej zasady w zarządzaniu pieniędzmi

Aby odnieść sukces finansowy, ważne jest, aby mieć solidne pojęcie o tym, co powinieneś robić na co dzień.

Złota reguła finansowa to prosta zasada, która pomaga nam zrozumieć znaczenie prawidłowego zarządzania naszymi pieniędzmi.

To, co sprawia, że ta zasada jest tak ważna, to fakt, że może ona pomóc nam nauczyć się lepiej zarządzać naszymi pieniędzmi i unikać niepotrzebnych długów lub problemów finansowych.

Jak wdrożyć Złotą Zasadę Finansową w swoim życiu?

Większość ludzi ma tendencję do skupiania się na niewłaściwych rzeczach w życiu i tkwi w fazie materializmu. Złota reguła finansowa to sposób na życie, który stawia szczęście i spełnienie ponad dobra materialne.

Złota zasada finansowa dotyczy zmiany orientacji w kierunku tego, czego naprawdę chcesz od życia. Chodzi o to, aby jak najlepiej wykorzystać każdy dzień.

Ta koncepcja Tony’ego Robbinsa wyjaśnia, jak żyć szczęśliwie, nie martwiąc się o to, co masz, a czego nie. Nazywa to „duchowym bogactwem”, a główną ideą jest odejście od pogoni za dobrami, które często są przestarzałe, niemodne lub niepotrzebne

 

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − dwanaście =